W celu optymalizacji działania naszego serwisu, strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Twierdza Przemyśl nominowana do konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”

Zespół zabytkowy Twierdzy Przemyśl znalazł się wśród 17 obiektów nominowanych do konkursu organizowanego przez Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”.

 W dniach 28-30 marca 2017 roku w siedzibie NID w Warszawie odbyło się posiedzenie Jury, które doceniło walory systemu warownego Twierdzy Przemyśl .

Laureatów konkursu będzie można poznać na uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która odbędzie się 19 kwietnia br. w Operze Nova w Bydgoszczy.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową  prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia na całym świecie. Jego ideą w Polsce jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ich ratowania.

Kalendarz

Video